"CZYTANIE TO FAJNA RZECZ"

Od września odbywają się cotygodniowe spotkania z przedszkolakami w ramach akcji „CZYTANIE TO FAJNA RZECZ„. Zajęcia czytelnicze mają na celu popularyzację i rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jak wiadomo czytanie daje nam wymierne korzyści na każdym etapie dojrzewania. Początkowo wzmacnia więź z rodzicami i poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie rozwijając umysł i wyobraźnię. Później uczy koncentracji, odcinania się od bodźców, powiadomień i szumu informacyjnego. Gdy dziecko jest starsze, wiedza i emocje wyniesione z książek wzmacniają pewność siebie, umożliwiają tak ważne u nastolatków mówienie „nie”. Wreszcie, w skali całego życia, czytanie daje szczęście. Badania udowadniają bowiem, że ludzie czytający dla przyjemności są bardziej zadowoleni z życia, lepiej wykształceni, kreatywni, zajmują wyższe stanowiska i lepiej zarabiają.

Przedszkolaki, zarówno 3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki, raz w tygodniu przenoszą się w świat „Tupcia Chrupcia” oraz „Kici Koci”. Przygody bohaterów wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Seria „Tupcio Chrupcio” opowiada o perypetiach małej myszki, która poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie ze sprawami, które spotykają każde dziecko w wieku przedszkolnym. Tytułowy Tupcio pozwala poczuć dziecku, że nie jest samo ze swoimi obawami i pomaga zaakceptować nadchodzące w jego życiu zmiany. Z kolei „Kicia Kocia” wraz ze swoimi przyjaciółmi (Packiem, Adelką i Juliankiem) uczy się, jak funkcjonować w świecie. Przygody Koci uczą dzieci m.in. tego, jak gotować i zachowywać się w różnych życiowych sytuacjach. Dzięki nim poznają również pracę policjantów, lekarzy, listonoszy czy strażaków.

Spotkania stanowią okazję do wspólnego czytania, zabawy i rozmowy. Pod koniec zajęć dzieci mają czas na wybór książeczek, które następnie wypożyczają. Przedszkolaki uwielbiają czas z Tupciem Chrupciem i Kicią Kocią, której towarzyszą różne atrakcje i wyczekiwane malowanki 🙂

Galeria zdjęć - grupa 0A

Galeria zdjęć - grupa 0B