MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2023

Podsumowanie konkursów z okazji MMBS

"Jaka to książka"

Konkurs zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dla uczniów klas I-III cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W każdym tygodniu pojawiały się w bibliotece dwie nowe ilustracje z bajek dla dzieci. Zadaniem uczniów było odgadnąć tytuł i autora utworu oraz zapisać te informacje na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania. W losowaniu brały udział wszystkie poprawnie udzielone odpowiedzi. Z każdego tygodnia został wyłoniony zwycięzca:) Dzieciom towarzyszyły ogromne emocje, wyczekiwały zarówno nowych zagadek, które z każdym tygodniem były coraz trudniejsze, jak również losowania nagród. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Zwyciężczyniami zostały Julia Jędrusik, Nadia Jędrusik oraz Natalia Abram, które dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców otrzymały wyjątkowe nagrody. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym uczestnikom konkursu. I z tego miejsca zapraszam do kolejnego wyzwania, tym razem plastycznego... Śledździe stronę internetową biblioteki, bo już wkrótce więcej informacji;)

"Stare na nowe"

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zorganizowała konkurs dedykowany uczniom klas IV-VIII. Zadaniem uczniów było odnaleźć w pięciu fragmentach tekstów literackich zamienione jedno lub kilka słów, które zostały zastąpione ich współczesnymi odpowiednikami. Młodzież miała znaleźć to słowo/słowa i zapisać ich oryginalne brzmienie. Na rozwiązanie zadania mieli 4 tygodnie. Po ilości poprawnie udzielonych odpowiedzi (karty wrzucano do specjalnie przygotowanego pudełka, znajdującego się w bibliotece) widać było duże zainteresowanie konkursem. Uczniowie czuli się jak detektywi, którzy na czas muszą rozwiązać zagadkę. Z pewnością konkurs przyczynił się do podniesienia czytelnictwa wśród starszych uczniów. Aby poprawnie udzielić informacji należało sięgnąć do oryginalnych utworów. Podobnie jak młodsi koledzy, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobny upominek. Natomiast szczęście uśmiechnęło się do Mileny Polańskiej, Klaudi Bołoz oraz Kamila Orleckiego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!