Spotkanie autorskie z Mracinem Koziołem - 29 września 2022 roku

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem - autorem książek dla dzieci i młodzieży, a także lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” („Złota Dwudziestka” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”. Bestsellerowa seria przekroczyła już łączny nakład 100 000 egzemplarzy!!!!

Marcin Kozioł prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (Nagroda Magellana dla najlepszej książka podróżniczej dla dzieci roku). W 2022 roku ukazała się książka „Psyjaciele”, której bohaterami są psy… Chopina, Sienkiewicza, Żeromskiego i innych. Książkę zilustrował Marcin Minor (źródło: https://www.marcinkoziol.com)

Podczas spotkania, w którym wzięły udział klasy drugie i trzecie, pan Marcin przybliżył nam niesamowite podróże Wombata Maksymiliana. Dzieci miały okazję  poznać głównego bohatera książki, który jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Dowiedziały się, gdzie zamieszkuje i jak żyje. Pan Marcin opowiadał także o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”). Co ważne i ciekawe dla dzieci to to, że książka o Wombacie jest interaktywna – w środku ukryte są bowiem łapki, a zeskanowanie tak oznaczonych zdjęć telefonem lub przepisanie kodu na stronie www pozwala przenieść się do miejsca akcji lub zobaczyć uzupełniające materiały multimedialne.

Spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem, a dzieci zachęcone przez pana Marcina szybko „rzuciły” się do półek, by wypożyczyć książki jego autorstwa.

Galeria zdjęć: