Pasowanie na czytelnika

W dniach 15-16.12.2021 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. W uroczystości gościnnie wziął udział Pan Dyrektor Stanisław Wanatowicz. Impreza miała charakter iście piracki. Zgodnie ze słowami piosenki „Z piratami w świat…” wyruszyliśmy w podróż z kapitanem Kuternogą i jego załogą, żeby odnaleźć skrzynię ze skarbami. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością pracy z mapą, polowaniem na zwierzęta morskie oraz wykonywaniem poleceń kapitana. Zadania wykonały celująco, angażując się w nie w stu procentach. Muzyce i dobrej zabawie towarzyszyła pozytywna energia uczestników. Uczniowie obiecali, że będą dużo czytać i dbać o książki. Tym samym oficjalnie zostali członkami „okrętu bibliotecznego”.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali książkę pt. „Pierwsze abecadło” przygotowaną w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przez Instytut Książki pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Galeria zdjęć z uroczystości pasowania...