Pasowanie na czytelnika

Tradycją lat ubiegłych w dniach 23-24 listopada 2023 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni w poczet czytelników naszej biblioteki. Uroczystość pasowania, w której uczestniczyli pierwszoklasiści z wychowawczyniami Elżbietą Zając i Klaudią Chronowską, przebiegła w atmosferze świetnej zabawy. Biblioteka na ten czas zamieniła się w piracką wyspę, pełną tajemniczych miejsc, zagadek i skarbów. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami pirackimi – odczytać mapę prowadzącą do skarbu ukrytego na terenie szkoły, upolować rybę na obiad i posłusznie wykonać rozkazy kapitana. Podczas naszego spotkania nie brakowało zdrowej rywalizacji, dużej dawki śmiechu, a na koniec miłej niespodzianki:)

Każdy uczeń otrzymał z rąk pani dyrektor Anny Śniadeckiej (klasa 1b) oraz Izabeli Ogurek (klasa 1a) książkę, otrzymaną w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

Na zakończenie czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Galeria zdjęć - pasowanie klasy 1b:

Galeria zdjęć - pasowanie klasy 1a: