Pasowanie na czytelnika

15 i 16 listopada 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Wszyscy stali się „oficjalnie” prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję czytelnia biblioteki zamieniła się w podwodny świat, pełen morskich stworzeń i bajkowych postaci. Głównym motywem było poszukiwanie skarbów, polowanie na ryby, posłuszne wykonywanie poleceń kapitana…jednym słowem świetna zabawa! Na zakończenie czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Galeria zdjęć - pasowanie klasy 1a:

Galeria zdjęć - pasowanie klasy 1b: