PASOWANIE UCZNIÓW KLASY 1A i 1B
NA CZYTELNIKA
BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Dnia 10 i 17 lutego w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy 1a oraz 1b na czytelnika biblioteki szkolnej. W uroczystości gościnnie wzięła udział pani Dyrektor Teresa Fyda.

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, często odwiedzanym przez uczniów, którzy zawsze są tu mile widziani.

Pasowanie na czytelników to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wzięli udział w zabawie pirackiej, której towarzyszyło wiele pozytywnej energii. Dzieci, żeby dołączyć do załogi bibliotecznego okrętu, musiały zmierzyć się z wieloma zadaniami. Na początku wysłuchały opowiadania „Morska opowieść”, której głównym bohaterem był kapitan Kuternoga. W dalszej kolejności, posługując się mapą, poszukiwały ukrytej skrzyni ze skarbami na terenie szkoły. Musiały też wykazać się pirackimi umiejętnościami – „ustrzeleniem” na obiad wielkiej ryby oraz wykonywaniem poleceń kapitana z piosenki, którą usłyszały. Dzieci tańczyły piracki taniec, powtarzając kroki i gesty. Wszyscy wspaniale wywiązali się z zadań, ale zanim oficjalnie zostali członkami bibliotecznego okrętu, musieli złożyć uroczystą przysięgę, że będą dużo czytać i dbać o książki.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali zakładki, a także książki pt. „Pierwsze abecadło” przygotowane w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przez Instytut Książki pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości pasowania...